background

Program

Junij 2017

Portreti nagrajencev Mlada kritika, Radio Študent


Torek, 27. junij 2017

20.00

 Ljubljana, Trubarjeva hiša literature

Konceptualna razprava: Poezija & Strah

Vodi: Goran Potočnik Černe

Gosta: Dijana Matković in Blaž Lukan

Razglasitev imena dobitnika/dobitnice Stritarjeve nagrade

Razglasitev: Ivo Svetina in Nina Kokelj

Sreda, 28. junij

20.00

 Ljubljana, Pritličje

Sodelujejo izbranci natečaja Mlada kritika 2017

Komisija:

Goran Potočnik Černe (Festival Pranger)
Matjaž Zorec
(Radio Študent)
dr. Aljoša Harlamov
(AirBeletrina)
Veronika Dintinjana
(Društvo slovenskih literarnih kritikov)

Četrtek, 29. junij

15.00

  Smoletova gorca Sladka gora

1. Kritiška razprava

Urška Kramberger: Orjaški gobec globusa (JSKD Mentor Ljubljana) - izbral Muanis Sinanović
Ana Porenta: Deklice (KUD Apokalipsa Ljubljana) - izbrala dr. Stanka Repar
Milan Vincetič: Kalende (Litera Maribor) - izbral Ivan Dobnik

Vodi: Maja Šučur

Petek, 30. junij

 9.30

 Rogaška Slatina, Promenada

Prodaja knjig izbranih pesnic in pesnikov

10.00

 Rogaška Slatina, Anina galerija

2. Kritiška razprava

Milan Dekleva: In Darwinu zadrhti roka (Beletrina Ljubljana) - izbral Ivan Dobnik
Jernej Županič: Tatar (LUD Literatura Ljubljana) - izbral Muanis Sinanović
Dejan Koban: Frekvence votlih prostorov (LUD Šerpa Ljubljana) - izbrala dr. Stanka Repar

Vodi: Maja Šučur


16.00

 Rogaška Slatina, Anina galerija

Prevajalska okrogla miza: O poeziji in prevodni poeziji

Komentar prevodov pesmi izbranih pesnic in pesnikov Prangerja v UKRAJINSKI jezik.

Vodi: dr. Nada Grošelj

20.00

 Šmarje pri Jelšah, Muzej baroka pod Sv. Rokom

Branje pesnikov Prangerja, branje ukrajinskih prevodov

Branje pesnikov in pesnic Prangerja ter prevajalke v ukrajinščino.

Sobota, 1. julij

 9.30

Rogaška Slatina, Promenada

Prodaja knjig izbranih pesnic in pesnikov

10.00

 Rogaška Slatina, Anina galerija

3. Kritiška razprava

Blaž Božič: K območnim poročilom (Aleph Ljubljana) - izbral Muanis Sinanović
Gregor Podlogar: Svet in svet (LUD Šerpa Ljubljana) - izbral Ivan Dobnik
Anja Golob: Didaskalije k dihanju (samozaložba Ljubljana) - izbrala dr. Stanka Repar

Vodi: Maja Šučur

 

 

14.00

 

16.00

 Rogaška Slatina, Knjižnica Rogaška Slatina

 ELA – Mali Pranger

 SLIKOBESEDARNICA, delavnica

 Izvaja: Arjan Pregl

 Podelitev nagrad zmagovalkam/cem osnovnošolskega  literarnega natečaja
 Nastop zmagovalk/cev natečaja

 Vodi: Katja Gorečan

20.00

 Rogaška Slatina, Kulturni center

Zaključek 14. Festivala Pranger

Nagovor: mag. Branko Kidrič, župan
Nagovor: Urška P. Černe, vodja festivala Pranger

Gostovanje Društva slovenskih pisateljev:

PODELITEV STRITARJEVE NAGRADE za mladega kritika/mlado kritičarko 2017

Nagrado bo podelil predsednik DSP, Ivo Svetina

STRITARJEVA NAGRADA letos petič skupaj s Festivalom PRANGER časti spomin na Josipa Stritarja, ki je zadnje leto življenja preživel v Rogaški Slatini. Letos mineva 94 let od njegove smrti.

Mesto Rogaška Slatina je vključeno v projekt DSP, Slovenske pisateljske poti.

HVALA našim partnerjem in donatorjem 2017! ДЯКУЮ!

Javna agencija za knjigo Republike Slovenije, Občina ROGAŠKA SLATINA, Zavod za turizem in kulturo Rogaška Slatina, partnerski GRAND HOTEL SAVA Rogaška Slatina, Knjižnica Rogaška Slatina, Turistično društvo Šmarje pri Jelšah, Radio Študent, AirBeletrina, Društvo slovenskih literarnih kritikov, Kliping, d. o. o., Založba Pivec, Trubarjeva hiša literature, časnik Večer, Društvo slovenskih pisateljev